Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

redaktor MyApple, programista

Dodano 06.05.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Jestem Andrzej. Na codzień studiuję w Lublinie informatykę (kończę w tym roku). Oprócz tego jestem redaktorem MyApple i staram się programować na iOS.

Jakiego sprzętu używasz?

Tylko i wyłącznie Apple (no może poza uczelnią, która nie ma ani jednego Maka na stanie). Centrum dowodzenia stanowi dwuletni iMac 21,5″, który świetnie sprawdza się w domu. W pracy korzystam z dokładnie tego samego modelu. Mobilnie intensywnie używam iPada 2, oczywiście z modułem 3G, bez którego nota bene byłby tylko nic nie wartą deską z monitorem ;) Zestawu dopełnia niezawodny iPhone 4, który powoli zaczyna prosić się o wymianę.

Jakiego software’u używasz?

Podstawą od kilku dni jest Chrome (jeszcze się docieramy), który zastąpił coraz bardziej problematyczne Safari. Do tego znakomity klient poczty – Sparrow, desktopowy Dropbox, Reeder (najlepszy program do RSS-ów jaki znam), Total Finder, iTunes, Pages i całe mnóstwo narzędzi programistycznych z XCode na czele. Do tego kilka prostych gierek i przeglądarkowy hit ostatnich czasów – haxball.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Przetestowałem (czasem i opisałem) tysiące aplikacji, większości nawet nie pamiętam. Na codzień korzystam z bardzo podstawowych, jak Mail, czy Safari. Do tego kilka społecznościówek (Facebook, Instagram), kilka czytników (Flipboard, MyApple, Onet News), Listonic, Scan (do kodów QR), a ostatnio moją uwagę mocniej przykuł świetny polski SaveUP. Zdarza mi się też w coś zagrać, głównie w Triple Town i Doodle Jump.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

W domu najchętniej postawibym porządnego Maka Pro i podwójny Apple Cinema Display. Mobilnie, oprócz iPada, który służy raczej do konsumpcji niż tworzenia treści, przydałby się MacBook Air. Co do iPhone’a – prawdopodobnie wymienię go na kolejną wersję, która pojawi się w sprzedaży pewnie zaraz po wakacjach. …a do tego wszystkiego troszeczkę świętego spokoju ;)

Podobni ludzie

Paweł Orzech