Dariusz Majgier

Dariusz Majgier

fotograf i programista w jednym

Dodano 22.03.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Zawodowo głównie portretuję ludzi, fotografuję nieruchomości i dokumentuję eventy, a w wolnej chwili realizuję różne zwariowane projekty fotograficzne, z których chyba najbardziej znany to Portrety Uliczne Nieznajomych. Zdjęcia publikuję na stronie Dariusz.Majgier.pl oraz na moich profilach na Facebooku i Google Plus. W zasadzie to też blogowanie tylko obrazkami zamiast tekstu :-)

Jestem też programistą, więc wyżywam się twórczo tworząc serwisy WWW i trzewia do nich, a także doradzając innym programistom w serwisie Algorytmy.pl. Często łączę programowanie z fotografią, czego efektem są popularne gry na Facebooku z FotoZagadką na czele.

Jakiego sprzętu używasz?

Stacjonarny składak PC + solidny monitor Eizo. I taką konfigurację lubię najbardziej, jest wygodna, solidna, stabilna. Nie gram w gry, grałem przez pół życia i znudziły mi się, więc to zestaw głównie do pracy typu obróbka zdjęć + programowanie i oczywiście do marnowania czasu w różnych serwisach społecznościowych :-)

Jakiego software’u używasz?

Niezastąpiony edytor tekstu to PSPad – miliony liniek kodu w nim napisałem. Do zdjęć używam Photoshopa z różnymi pluginami lub dodatkowych programów wspomagających, jak Photomatix do zdjęć HDR czy Hugin do składania panoram. Przeglądarka Firefox daje mi wyjście na świat. Mam też bez przerwy odpalony Total Commander do zarządzania plikami.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Najczęściej używam:

  • MortPlayer to mój odtwarzacz MP3, często biegam lub chodzę ze słuchawkami na uszach.
  • SL4A to środowisko do programowania np. w PHP na Androidzie, taki szybki sposób na stworzenie apki, której w danej chwili potrzebuję.
  • ES File Explorer do zarządzania plikami.
  • Locus Pro to moje mapy i różne rzeczy związane z nawigacją oraz GPS.

Oczywiście przeglądam pocztę i strony WWW.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

No cóż, jeżeli mi czegoś brakuje to sobie sam piszę :-) Sprzętowo jestem zadowolony, więc chyba mam “swój zestaw” skomponowany ze smakiem i gustownie :-)

Podobni ludzie

Tobiasz Magadzia Patrycja Rudnicka Joanna Kadyszewska Arlena Witt Andrzej Puczyk
  • miksturka

    a na goldenie? swego czasu miałeś tam chyba wszystkich w znajomych?