Dawid Długosz

Pisarz, dziennikarz i redaktor naczelny Tablety.pl. Fan sprzętu Apple.

Dodano 27.01.2014. Profesja:

1. Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Na co dzień jestem redaktorem online w Komputer Świat. Prowadzę również własny serwis poświęcony tematyce tabletów – Tablety.pl. Od kilku lat piszę również książki. Głównie poradniki komputerowe.
W wolnych chwilach oddaję się pasjom i są to przede wszystkim #welesie oraz kolekcjonowanie muzyki na płytach winylowych. W życiu prywatnym ojciec trójki dzieci i (podobno) kochający mąż.

2. Jakiego sprzętu używasz?

Na co dzień MacBooka Pro z ekranem Retina (mid 2012), bez którego nie wyobrażam sobie teraz pracy. Towarzyszy mi również iPhone 5S oraz iPad mini 2. gen. W domu także nie unikam sprzętu marki Apple, której jestem… można powiedzieć, że fanatykiem.

3. Jakiego software’u używasz?

Na komputerze korzystam z OS X, a moim głównym narzędziem pracy jest Office 2011. W przypadku urządzeń przenośnych jest to iOS. Nie stronię także od rozwiązań Adobe.

4. Z jakich aplikacji na smartfonie korzystasz?

Głównie z aplikacji do obsługi poczty i społecznościówek, a więc Facebook, Google+, Tweetbot dla Twittera oraz Instagram i Netbot. Poza tym posiadam typowe narzędzia, jak YouTube, Gmail oraz Office for Mobile. Z racji tego, że lubię robić zdjęcia mam również zainstalowane VSCO.

5. Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Taki pewnie nie istnieje. Do pełni szczęścia przydałby się nowszy MacBook (ale nie widzę na razie sensu wymiany modelu z 2012 roku na coś innego) i iPhone z większym ekranem. Na szczęście ten drugi ma pojawić się w tym roku. Brakuje mi również udanego urządzenia naręcznego, ale to także Apple rzekomo już przygotowuje.

Podobni ludzie

Jerzy Łabuda Maciej Gajewski Jarosław Morawski