Jarek Rybus

Jarek Rybus

rzecznik GG, dziennikarz, PRowiec

Dodano 08.05.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Z wykształcenia, zawodu i zamiłowania dziennikarz. Od ponad 12. lat PR-owiec, na co dzień od 7. lat rzecznik prasowy i szef PR-u GG (d. Gadu-Gadu). A od niedawna również debiutant w świecie filmu – nakręciłem dokument „Blogersi”.

Jakiego sprzętu używasz?

iPhone wymusił u mnie zmianę i wejście w świat jabłka (MacBook Pro – a to np. pod synchronizację hotspotu z iphonem). Równolegle również PC. Fotografowanie – Nikon. Słuchanie muzyki – ipod 160 GB (ma więcej pamięci, niż mój poprzedni laptop). Ipad do czytania netu, choć coraz częściej ląduje on w rękach żony. Co do telefonu to miło wspominam Nokię E71, w wielu przypadkach wg mnie jest lepsza od ajfona.

Jakiego software’u używasz?

Hard wymusił soft – a więc Mac OS i iOS. Dużo piszę i konsumuję media, a więc bez szaleństw – edytory, programy do komunikacji (webowe GG i wbudowany GG Dysk, w którym umieszczam materiały dla dziennikarzy i blogerów), klient pocztowy, korzystam sporo z serwisów społecznościowych i obserwuję, jak się rozwijają (także te nowe, jak Pinterest).

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Czysto użytecznie – a więc komunikacja (GG na iPhone, mail), sieci społecznościowe, mikroblogi, apki serwisów informacyjnych oraz strony mobilne portali, często Google Maps, Instagram. A w wolnej chwili dla odprężenia Angry Birds i OpenFM.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Nie mam wymarzonego zestawu. Ale pewnie mogłyby się w nim znaleźć: szybszy Mac, kino domowe, playstation i nowy Nikon, choć na kino i psp czasu pewnie bym nie znalazł.

Podobni ludzie

Jerzy Łabuda Maciej Gajewski Jarosław Morawski Michał Zieliński