Joshua Topolsky

Joshua Topolsky

współzałożyciel, redaktor The Verge

Dodano 17.02.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Nazywam się Joshua Topolsky. Jestem współzałożycielem i redaktorem naczelnym The Verge, piszę dla Washington Post i czasem pojawiam się w telewizji.

Jakiego sprzętu używasz?

MacBook Air 13”, Core i7, 4GB RAMu, 256GB SSD. Nie korzystam z zewnętrznego monitora (chociaż ostatnio bawiłem się myślą setupu złożonego z trzech ekranów). Preferuję sprzęt mniejszych rozmiarów.

Kiedy robię zdjęcia, przeważnie używam Panasonic Lumix DMC-GF1 z obiektywem 20mm f/1.7 Pancake. Okazjonalnie korzystam też z Panasonic Lumix DMC-LX5. Video konwertuję z wykorzystaniem turbo.264 HD dongle.

Kiedy potrzebuję zasięgu internetu, korzystam z modemu LG VL600 LTE (w sieci Verizon).

Mój obecny telefon to Samsung Galaxy Nexus (wersja HSPA+), ale będę go wymieniał na wersję LTE jak tylko pojawi się w ofercie Verizon. Rzadko korzystam z tabletu, ale jeżeli mi się zdarza, to jest to iPad 2.

Nosiłem ze sobą także myszkę Bluetooth Logitech M555b, ale niedawno ją roztrzaskałem.

Backup robię przez Time Capsule, która służy mi także jako router w domu – lepszy taki backup niż żaden! Na szczęście większość istotnych rzeczy trzymam w chmurze.

Jakiego software’u używasz?

Overflow i Alfred do uruchamiania/szybkiego dostępu do plików, folderów i komend. Typinator do błyskawicznego pisania. BetterTouchTool do przyciągania okien do skraju ekranu (a la Windows 7!). Dropbox do trzymania kluczowych plików, do których muszę mieć ciągły dostęp. Używam Fantastical do szybkiego tworzenia wydarzeń w kalendarzu i nie wyobrażam sobie życia bez Slingshot – programu do tworzenia zrzutów ekranu, które automatycznie są wysyłane na mój serwer. Synchronizuję część danych do i z mojego Maca przez Spanning Sync.

Przydatne programy, które przychodzą mi do głowy to: Path Finder, AppCleaner, EasyBatchPhoto (świetny edytor serii zdjęć) i Growl (ale stara wersja, nie ta tragiczna z App Store’a).

Na bieżąco komunikuję się za pomocą Adium (Google Talk), Textual lub Colloquy (IRC), oraz natywnego klienta Twittera.

Jako człowiek uzależniony od Gmaila, korzystam z Mailplane. Jednocześnie uruchamiam dwie instancje… Mam także kilka aplikacji opartych o Fluid – dla Google Docs, Calendar, itp.

Do pisania zwykle używam TextEdit (w trybie zwykłego tekstu), jednak do dłuższych projektów przydaje się Compositions – subtelny, elegancki i wygląda na to, że jest pozbawiony błędów.

Zdjęcia obrabiam w Photoshop lub Podglądzie (Podgląd jest świetny do większości drobnych poprawek). Okazjonalnie korzystam z OmniGraffle do tworzenia wireframe’ów. Udaję, że rozumiem CSS i HTML w Coda.

Do zbierana obrazków i notatek używam Evernote z oficjalnymi wtyczkami do przeglądarek.

Sieć przeglądam w Chrome.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Ciągle pracuję nad jego zmniejszeniem. Mimo tego, że wspomniałem o pomyśle trzech monitorów na biurku, moim celem jest wybranie sprzętów mniejszych, szybszych i lżejszych. Aktualnie szukam torby na aparat, która pomieściłaby wszystko czego potrzebuję i nie wyglądała jak kupa.

Kiedy podróżuję, chcę zabierać jak najmniej rzeczy i nie komplikować sobie życia w pracy. Chcę, żeby sprzęt zszedł na drugi plan.

Wywiad przetłumaczony za zgodą właściciela usesthis.com, udostępniony na licencji CC BY-SA 2.5

Podobni ludzie

Jerzy Łabuda Andrzej Puczyk Mateusz Żołyniak Wojtek Pietrusiewicz