JullietteKai

Początkująca graficzka, również młoda twitterowiczka

Dodano 26.07.2013. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Na razie jestem uczennicą. Jeszcze na wczesnym poziome nauczania, a dokładniej – gimnazjum (tak, jestem hehehe gimbusem).  W wolnym czasie próbuję się doszkalać w grafice komputerowej. Dokładniej chciałabym pracować w tej branży – ot, takie moje wielkie marzenie. Czasem też tłumaczę Twittera, udzielam się na portalach społecznościowych czy pomagam w różnych projektach. W ostatnim czasie coś tam popisuję na swoim blogu i ciągle go udoskonalam. Prowadzę Hangout Tweetup, czyli alternatywę dla prawdziwych Twitterowych spotkań.

Jakiego sprzętu używasz?

Jako że jestem z epoki internetu i elektroniki łupanej, na każdym kroku w moim życiu towarzyszą różne sprzęty. Na co dzień korzystam z wielu rzeczy, a są to m.in Samsung Galaxy Mini II – telefon, który nie jest jakimś świetnym androidem, jednak na co dzień spokojnie wystarcza. Mały, zgrabny, prosty – idealny do moich małych łapek. Kolejnym sprzętem, z którym prawie się nie rozstaję to tablet, o zmyślnym imieniu Nexus 7 (pierwszej generacji). Jest to moje przenośne centrum multimedialne od czasu, gdy mój świętej pamięci laptop odmówił posłuszeństwa. Na nim robię wszystko, co mogę – od rysowania, przez granie i tweetowanie, aż po prowadzenie Tweetupów i bloga. Do internetów, z powodu braku możliwości stałego łącza używam modemu Huawei E586 z funkcją Wi-Fi wraz z kartą Play Online. Jako codzienny zestaw kotów i innych pozostałości tego cudownego wynalazku spokojnie daje radę. Do robienia grafiki i przeglądania internetu korzystam z mojego ukochanego PCta (w erze laptopów, kto tego używa?) od firmy Firecom. Do zabawy, a dokładnie gier z wykorzystaniem ruchu korzystam z Xboxa 360 oraz kontrolera Kinect.

Jakiego software’u używasz?

Na komputerku stoi sobie Windows 8. Do internetów mam Google Chrome, a muzykę konsumuję za pomocą Spotify. Do grafiki używam GIMPa, ponieważ Photoshop jest za trudny do ogarnięcia dla takiej blondynki, jak ja. Stronki próbuję wyrabiać w Adobe Edge Reflow, motywy w Aristeerze. Giercuje w Mirror’s Edge, a jako fanka Simsów mam zainstalowaną prawie kompletną kolekcję dodatków do The Sims 2 i 3.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Na Miniaczku posiadam Twittera, Instagrama i Facebooka jako główne możliwości dostarczania informacji z mediów socjalnych. Do żarcia oprócz kuchni w swoim domu i książki telefonicznej wykorzystuję dwie aplikacje – gdy mam lenia włączam Pizza Portal, a w dniu, gdy chcę przekąsić słodkości i inne śliczności sięgam w Moje Wypieki. Pixlr Expressem edytuję zdjęcia robione moją pralką czy innym tosterem. Gdy spodoba mi się jakiś utwór czy inne umpa umpa włączam Shazam. Czasem słucham świetnych audycji Włodka i Karola, znanych jako Lekkostronniczy przez apkę Co tak Wcześnie?! Na tablecie używam praktycznie tych samych aplikacji oraz standardowego pakietu aplikacji Google i kilku gier.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Nie będę tu pisać jakiś cudów i innych gruszek na wierzbie, bo wiele nie wymagam. Cieszę się z tego, co mam. Jednak, gdybym miała wybór, chętnie zmieniłabym kilka rzeczy. Telefon chętnie bym wymieniła na Nokię Lumie 520, a najlepiej 920 lub Nexusa 4 (jak już marzyć, to porządnie!). Do tego, przygarnęłabym 13″ Ultrabooka, jako laptop na wyjazdy i do pracy oraz zamieniła Nexusa 7 na jego nowszą wersję. Nie powiem, jeszcze nowy monitor by mi się przydał, jednak sponsorów nie widać :).

Podobni ludzie

Joanna Kadyszewska