Kasia Mrozek

Kasia Mrozek

właścicielka muffi.pl, founder i designer itemzapp.com, blogerka na poprawki.com

Dodano 15.05.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Ładnie powiem, że designer (bo przecież nie grafik) oraz właścicielka (choć popularnym określeniem jest CEO) muffi.pl. W międzyczasie projektuję i koduję interfejsy na monitory dotykowe. Ostatnio wymyślacz (mówi się, że founder) i designer aplikacji itemz – itemzapp.com. Zdarza mi się też poblogować na poprawki.com. Odkąd kupiłam zmywarkę w sumie nic więcej nie robię.

Jakiego sprzętu używasz?

Do pracy mac mini z dwoma monitorami. Piszę, że dwoma, bo gdy się już tak popracuje to nie da się na jednym. Dodatkowo leży tablet (choć ostatnio robi tylko za podkładkę do myszki) wacom intuos3 – jest pancerny i chyba nawet kuloodporny.
Do pisania maili i czytania rss po godzinach – macbook. Do grania i oglądania – ps3.

Jakiego software’u używasz?

Niestety w ciągu dnia najwięcej czasu spędzam z pakietem Adobe (niestety, bo niezawodność systemu sprawiła, że przeniosłam się z pc na mac, za to przyjemność tę skutecznie odbiera mi cały pakiet, bez wyjątku).
Interfejsy, jeśli zaczynają się od makiet, najpierw szkicuję w Axure, potem robię widoki w (niestety) Photoshopie.
Aplikacje dotykowe koduję w AS3 w Coda i animuję (niestety) we Flash oraz (niestety) w After Effects.
Dodatkowo:
Reeder do RSS
Twitter – wiadomo
iCompta – do trzymania kasy na łapie, lub odwrotnie
itemz – do zarządzania zadaniami i projektami (na razie tylko muffi z tego korzysta ;))

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Nałogowo odbieram maile, także najbardziej dotykaną i molestowaną ikonką jest poczta. Poza tym:
Sudoku
Nike training
TwitBird
IMDb

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Mac Pro o gabarytach iPhona leży na biurku. Do niego podłączone są 3 monitory, każdy bez kabli. Gdy wychodzę z domu zakładam google glasses i wkładam mojego miniaturowego maca pro do kieszeni. Gdziekolwiek nie jestem mogę robić zdjęcia za pomocą moich okularów i zapisują się one automatycznie na maku w kieszeni, otagowane, pogrupowane. Gdy wracam do domu mogę odłożyć maca na Microsoft Surface (ha!, bo apple i microsoft współpracują ze sobą! :)) i przejrzeć zdjęcia, dorzucić notatki, wysłać, opublikować… Zrobiłam na mieście również zdjęcia plakatów filmów, książek, ciuchów oraz własnych produktów spożywczych. Filmy mogę kupić i od razu włączyć na tv, kupione książki przerzucają się na kolorowy czytnik z e-papierem (który również wyświetla multimedia), ciuchy przymierzam w moim pokoiku z hologramem, dopasowuję rozmiar i kupuję online, a spis produktów spożywczych sugeruje mi obiad dopasowany do moich preferencji oraz określonych przeze mnie wartości białka, tłuszczu i węgli.

No, miał być wymarzony ;)

Podobni ludzie

 • Ewa Bańbuła

  To zdecydowanie najlepszy wymarzony zestaw!!

 • Lena

  i jeszcze jakiś fajny sprzęt, który ten obiad zrobi ;)

 • BGN

  Wymarzony zestaw – super ;D

 • Łukasz

  wyobraźnia… chyba też wymarzona :)