Konrad Kosiorek

Konrad Kosiorek

specjalista ICT, 200 obserwujący The Setup na Twitterze

Dodano 30.09.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Jestem 200 osoba, która zaczęła śledzić @thesetuppl na twitterze, a rodzice nazwali mnie Konrad Kosiorek. Od 6 lat związany jestem z jednym z telekomów działających w Polsce. W pracy od zawsze zajmuje się (nie licząc chwilowego romansu z prowadzeniem projektu związanego z przenośnością numerów i zabawy w tak zwanym “governance” IT) tworzeniem koncepcji produktów/usług i ich wdrażaniem (oraz późniejszą opieką produktów uruchomionych), a aktualnie można powiedzieć, że uczestniczę w małym startupie wewnątrz korporacji. Po pracy gipsuję, tynkuję, bawię się stolarką i renowacją mebli (jednym słowem remont, złota rączka ;) ) oraz trochę programują, fotografuję, rysuję, a czasem napiszę jakieś wypociny związane z telekomunikacją na Twitterze (wykorzystując pokazywarka.pl).

Jakiego sprzętu używasz?

Z komputerów to w pracy na biurku stoi HP Elite Book 8440p (Windows 7) w stacji dokującej, do tego dwie 17” również HP-ka (jeden monitor ustawiony pionowo na potrzeby Outlooka) i zestaw bezprzewodowej myszki i klawiatury MS 3000. Prywatnie MacBooka Pro 13” (2.3 GHz i5) z 8 GB ram’u i dyskiem 320 GB. Do tego dochodzi Samsung Q210 z dwoma dyskami zewnętrznymi Western Digital 3TB, który podłączony do TV (również Samsung – seria 6) działa jako centrum multimedialne (xmbc i kilka dodatków), a w przyszłości być może też centrum sterowania domem (pewnie z wykorzystaniem z-wave, chyba, że znajdę czas na zabawę z lutownicą i stworzę własne moduły z wykorzystaniem XBee). Do telewizora podłączona jest również PS3 choć ostatnio nie mam czasu żeby grać.

Głównym telefonem jest od 2006 roku BlackBerry, aktualnie 9630, jako rezerwa 9780, a na dłuższe wyprawy zabieram leciwego 7920 (może i ma swoje lata, ale bez ładowania mam dostęp do poczty przez 7 dni – w 2006 roku były to 2 tygodnie :)). Korzystam też z iPhone’a 4 (służbowy ale z prywatną kartą), a od czasu do czasu włączam SGS1 by coś sprawdzić na Andku (od dłuższego czasu korzystam z CM’a na nim). Z tabletów jestem posiadaczem nowego iPada („4G“ 16 GB) oraz Playbooka (16GB) oba „zdobyczne“ (konkursy związane z aplikacjami mobilnymi) i powiem szczerze, że raczej bym sobie ich nie kupił – dobrze mi się żyje bez nich :). Do tego wszystkiego dochodzi czytnik Sony PRS-600, router MiFi Huawei e5, dysk przenośny USB 500 GB. W torbie (Timbuk2 Deluxe Messenger Bag – Mka) prócz powyższego ląduje jeszcze kilka stików USB, „mobilny“ głośnik (przydatny by uciszać autobusowych amatorów muzyki z głośniczków komórkowych) trochę kabelków, długopis, ołówek, „Zestaw UIowca“ (kilka markerów, różnej grubości i kolorów + cienkopisy czerwony i czarny), podręczny zestaw śrubokrętów z najdziwniejszymi końcówkami i na koniec szkicownik wraz z pełnym zestawem UIstencils oraz notatnik na pomysły na aplikacje i usługi (i szkicownik i notatnik to Moleskine wymiar a5).

Jakiego software’u używasz?

W pracy: Outlook (2010), Word, Excel i Powerpoint + Visio i Project 2007, gdy trzeba pobawić się w grafika na tapecie ląduje Gimp oraz Inkscape. Od czasu do czasu uruchamiany jest Eclipse, Visual Studio oraz TortoiseGit, a dawno temu Oracle SQL Developer. Do tego sporo oprogramowania firmowego i Notepad++. Z przeglądarek używam Chrome (no i wiadomo jak to w korporacji – czasem trzeba odpalić IE8 co by webowe firmowe aplikacje się uruchomiły ;) ).

Na Mac’u znalazło się miejsce dla VLC playera, pakietu MS Office for Mac, Tweetdeck (choć w sumie prawie nie korzystam z niego), Eclipse, Xcode, QNX Momentics, Komodo Edit, Bartender (po zainstalowaniu nie wyobrażam sobie życia bez niego :)), Slingshot (niby Mac ma sam w sobie wielkie możliwości robienia screenshotów ale automatyczne wrzucanie do Dropboxa wygrywa), Dropbox, Skype, Fantastical oraz Teamviewer (niby do rodziców blisko ale tak wygodniej naprawić komputer rodziców ;) ). Codebox (idealny do zapisywania przydatnych fragmentów kodu w dowolnym języku), a jako menadżer plików Forklift. Na koniec Wunderlist i Wunderkit, Transmit oraz Sketchbook Express, Pixelmator i Inkscape.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Na tabletach królują raczej gierki. Na BB: Shazaam, Socialscope (a jako uzupełnienie natywne aplikacje Twittera, Foursquare i Facebooka), Google Maps, Wunderlist, Kolejarz (bardzo fajna aplikacyjka gdy ktoś często jeździ pociągiem) i oczywiście BBM. iPhone to jak w przypadku tabletów gierki, ale też i Twitter, Foursquare, Facebook, Soundcloud, Wunderlist, Chrome oraz masa aplikacji instalowanych bardziej w celu przetestowania UI niż przetestowania ich możliwości czy serwisów reprezentowanych.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Jakiś malutki serwerek z macierzą na strychu czy w piwnicy i cały dom w modułach z-wave. Komputer 13“ MacBook Pro ale z bebechami z 15 (karta graficzna i procek) do tego dysk SSD (500 wystarczyłaby ;) ) i najlepiej gdyby nie nagrzewał się tak jak mój aktualny :P. Do tego zestaw głośników Sonos do każdego pomieszczenia. ;)

Z telefonów wyczekuje nowych BB (ciekaw jestem jak nowy system RIM’a będzie się sprawował w rzeczywistym świecie). Zapewne i tak nie powstrzymają mnie od noszenia iPhone’a (druga karta sim w czymś musi być noszona) ale są szanse, że zamiast w kieszeni spodni iPhone wyląduje w torbie. ;)

  • Socialmen

    Zajebiście