WebDeWo

Maciej “DeWo” Wilczyński

programista aplikacji webowych, desktopowych i mobilnych

Dodano 04.03.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Jestem programistą aplikacji webowych, desktopowych i mobilnych. Pracuję w małej, lokalnej firmie. Oprócz tego w Sieci, jako DeWo (wymawia się to dewu, choć nikt o tym nie wie) rozwijam kilka projektów opisanych na www.webDeWo.pl, działam jako freelancer, piszę na www.edewo.com oraz www.ittechblog.pl i ponoć wieczorowo studiuję. Jestem też moderatorem tłumaczenia Twittera.

Programuję w wielu językach. Niektórzy uważają, że zbyt wielu, ale i tak jestem żądny wiedzy i z każdym miesiącem zdobywam nowe umiejętności, które pozwalają mi podejmować coraz większe wyzwania.

Jakiego sprzętu używasz?

Stacjonarny komputer bez nazwy (innymi słowy: składak) z 8GB RAM, czterordzeniowym procesorem AMD 3,0 GHz i 1TB dyskiem (Edit: Maciej pozbył się kompa stacjonarnego i kupił notebooka ASUS AS7750 z 8Gb RAM’u i Mac OSX Lion (tak, srsly!)). Nie mam pojęcia, jaką wsadziłem do niego kartę graficzną, bo nie przykładam do niej prawie żadnej uwagi – nie grywam w gry, więc nie potrzebuję jakiegoś “kolosa”.

Oprócz tego notebook ASUS K50IJ SX003A, którego jednak prawie nie używam. Po prostu nie przepadam za komputerami przenośnymi (z wyłączeniem ultrabooków).

Z urządzeń mobilnych dysponuję Samsungiem Galaxy S z Cyanogen Modem 9 – czyli przeportowanym Androidem 4.0. Telefonik działa całkiem sprawnie, jednak ostatnio rozglądam się za czymś nowszym.

Jakiego software’u używasz?

Na stacjonarce mam zainstalowane dwa Linuxy: Ubuntu 11.10 i Debiana 6, Windowsa 7 i jeszcze jakimś cudem nie usunąłem Windowsa 8 Customer Preview. Na Windowsach standardowy zestaw aplikacji potrzebnych mi do pracy: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects, Google Chrome, FileZilla, Notepad++, Eclipse, Visual Studio i Dropbox. Inne programy mogą dla mnie nie istnieć :).

Z jakich aplikacji na smartfonie korzystasz?

Na smartfonie mam dużo aplikacji-śmieci, które znalazły się tam przez mój nawyk “instaluj co popadnie, jak skończy się miejsce, to coś usuniesz”. Na co dzień jednak korzystam tylko z Chrome, Dolphin Browser, Twitter (lub ostatnio twicca), Facebook, ES File Explorer, PocketCloud, Jump Desktop, Dokumenty Google, Irssi ConnectBot i Piwik Mobile.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Z pewnością na biurku znalazłbym miejsce na jedyny sprzęt od Apple jaki toleruję – iMaca. Najlepiej w wersji 27-calowej.

Oprócz tego nie pogardziłbym Samsungiem Galaxy Note 10.1, który zapowiada się niezwykle ciekawie, Samsungiem Galaxy Nexus, który już jest niezwykle ciekawy, HTC Evo 3D, który urzekł mnie kamerą i wyświetlaczem 3D, oraz ultrabookiem, którego bateria byłaby w stanie wytrzymać więcej, niż 6 godzin pracy bez ładowania.

Podobni ludzie

Tobiasz Magadzia Joanna Kadyszewska Andrzej Puczyk Dariusz Majgier Szymon Motyka
  • Gog

    O matko, wywiad z tym PoKeMoNeM ?