Maciej Trojanowicz

bloger, buzz marketing manager

Dodano 30.07.2013. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Od poniedziałku do piątku przesiaduję w fajnym domku na Żoliborzu i robię tam ciekawe rzeczy związane z nowymi mediami. Tak się składa, że jednocześnie ten domek to siedziba agencji Vacaloca, w której pracuję. Gdy zaś opuszczę ten lokal to idę w jakiekolwiek inne miejsce pisać bloga Troyann.pl – czy to dom, czy knajpa, czy świeże powietrze. W weekendy bywam DJ-em, jeżdżę na festiwale muzyczne lub konferencje „branżuni“.

Jakiego sprzętu używasz?

Jeszcze niedawno, gdy pracowałem zdalnie to centrum dowodzenia moim życiem był stacjonarny pecet z Intelem Q6600, GeForce’m GTX 275 i dużym, 25“ monitorem. Idealny do grania i oglądania filmów oraz seriali. Do tego trzyletni iPhone 4 i nieco poobijany iPad 2, który ostatnio głównie się kurzy, gdyż… Moim głównym sprzętem od kilku miesięcy, także mobilnym, jest MacBook Air.

Jakiego software’u używasz?

Chmura jest super! Dlatego osią mojej pracy jest Wunderlist, Copy, Pocket, Spotify, Evernote czy Skitch. Z bardziej oczywistych Firefox (wszyscy mi się dziwią, hmmm…), Twitter, Mail.app i pakiet Office. Na maczku bardzo lubię jeszcze Memory Clean oraz Degrees.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Zestaw niemal identyczny jak na komputerze, do tego dochodzi Foursquare, Instagram, SleepCycle, G+, Messenger, Klout, WordPress i kilka innych, pomniejszych.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

MacBook Air zostaje, jest super. iPhone’a zamieniłbym na tego z numerem 5 lub Nokię Lumia 1020 (jestę blogerę, muszę wyżebrać!). iPad 2 zostaje (czasem robię na nim muzykę), ale uzupełniłbym go iPadem mini. A najlepiej gdyby powstało coś pośredniego między iPhone’m a iPadem mini, 4 cale w smartfonie to nadal mało. W stacjonarnym pececie zmieniłbym w sumie wszystko o dwie generacje w górę – niedługo premiera GTA V, a ja lubię grać na wysokich detalach. Kindle PaperWhite i Jawbone UP bym też nie pogardził. No cóż, szukam sponsora!

Podobni ludzie

Paweł Orzech Maciej Gajewski Jarosław Morawski