Paweł Lipiec

ojciec, mąż, bloger, doradca

Dodano 31.03.2014. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Jestem blogerem, więc na pytanie czym się zajmuję pewnie każdy ma już wyrobione zdanie. A na serio, jestem ojcem, mężem i – dopiero w trzeciej kolejności – blogerem. W międzyczasie prowadzę swoją firmę doradczą.

Dużo piszę – nie tylko na blogach i w SM. Jak nie piszę to wymyślam i podpowiadam.

Jakiego sprzętu używasz?

Właśnie przesiałem się na Macbooka i to był jeden z lepszych wyborów. Moje HTC One, które bardzo sobie chwalę, wymieniłem przy okazji na iPhone’a i też nie narzekam. W przypadku systemów mobilnych ta różnica między Androidem a iOSem nie jest tak kolosalna jak przy porównaniu WIN – iOS. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednak po zmianie telefonu jedyne czego mi tak na prawdę brakowało to SwiftKey. W sumie jest appka na iPhone, ale nie integruje się tak ładnie z systemem, żeby zastąpić domyślną klawiaturę wszędzie.

W domu jest też iPad mini ale korzystam z niego doraźnie, służy raczej córce do obejrzenia wieczorem bajki na YT.

Jeszcze jedna rzecz. Swego czasu nabyłem głośniki Creative Inspire T12. Małe, typowe głośniczki, które podłączasz do laptopa. Jakież było moje zaskoczenie kiedy je podłączyłem. Te maluchy kosztują teraz ok 150 zł (sprawdzałem na Ceneo.pl) a dają tak niespodziewanie czysty dźwięk, z ładnym basem (nie przesadzonym ale takim delikatnie podbitym). Jedyną wadą jest to, że całkiem sprawnie idzie im łapanie kurzu. jednak jeśli ktoś myśli o głośnikach do kompa to serdecznie polecam, bo to świetny sprzęt. Myślę, że gdyby kosztowały ok 200-300zł nadal opłacało by się je kupić…

Jakiego software’u używasz?

Teraz z przyczyn wyżej wspomnianych głównie iOS ;). Ze względu na pracę, siłą rzeczy również całego pakietu biurowego. Najintensywniej wykorzystywane są Pages. Co poza tym?
Skype – do rozmów i kontaktu bieżącego, „na szybko” ze współpracownikami.
Chrome – moja ukochana przeglądarka, w której loguje się kontem google na dowolnym kompie i automagicznie zaczyna ona wyglądać zupełnie jak ta wersja z mojej makówki.
Twitter – na maczku i na iPhonie. Korzystam z natywnych appek i świetnie mi się sprawdzają. Kompletnie nie czuję potrzeby przesiadki na coś bardziej rozbudowanego.
ScreenShu – do robienia i szybkiego udostępniania zrzutów ekranu.
Spotify – korzystam „stacjonarnie” oraz na telefonie. Genialna rzecz! Zresztą nad tym też się rozpływałem.
Dropbox – pliki w chmurze. Mamy XXI wiek, nie będę pisał co to Dropbox, ok?
Flux – mały program, który oszczędza oczy. Polecam bardzo!

Z jakich aplikacji na smartfonie korzystasz?

Właśnie zmiana telefonu i konieczność instalowania ponownie aplikacji spowodowała, że ograniczyłem ich liczbę z grubo ponad 100 do 54.

Kilka oczywistości: Facebook, Twitter, LinkedIn i 4sq.
Dodatkowo:
23 snaps – dzięki temu zdjęcia córki mam w jednym miejscu i doskonale panuję nad tym kto je ogląda. To duża przewaga nad Instagramem czy FB.
Instagram – to chyba powinno wylądować w kategorii „oczywistości”.
Instaweather i Instaplace – fajne aplikacje rozszerzające możliwości Instagrama.

Do komunikacji: Skype, Messenger (do tej pory nie pojmuję tego psioczenia na „zmuszanie użytkowników do używania tej appki – jest świetna), GG (tak! Mam! Ba, nawet odpalam co jakiś czas), Hangouts (są, bo są – nie pamiętam kiedy używałem).

Komunikacyjne: Mapy googla (najlepsze online), iTaxi (genialne gdy nie chcesz czekać na taksówkę) oraz nawigacja Navmax – z offline’owych chyba najlepsza navi, jaką widziałem. No i ten „asystent pasa”… Robi robotę. Też mocno polecam.

Finanse i zakupy: ToCoMoje, czyli wszystkie paragony w telefonie, appka Allegro, IKO (od PKO Banku Polskiego, do płacenia telefonem) oraz Kekemeke, w której zbieram karty lojalnościowe.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Lody i dużo owoców ;)

Nie wiem. Serio. Ja tego całego sprzętu używam jednak głównie do pracy. Gdybym miał teraz sobie zażyczyć sprzęt marzeń to musiałbym się kogoś poradzić. Na komputerze nie grałem od nie pamiętam kiedy, wiec gdybym chciał jakiegoś megawydajnego potwora do grania to nie umiał bym powiedzieć co to ma być. Więc tu musiałbym się zdać na kogoś zaufanego. Aktualnie w domu brakuje mi tylko nowego PlayStation… I dodatkowego pokoju z rzutnikiem do grania! :)

Podobni ludzie

Paweł Orzech Maciej Gajewski Jarosław Morawski