Paweł Opydo

Paweł Opydo

zajmuje się Ding.pl, bloguje na playr.pl

Dodano 09.03.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Jestem Paweł, zajmuję się serwisem Ding.pl, a w wolnych chwilach jestem blogerem na playr.pl. Lubię grać w World of Warcraft i pić tanie whisky.

Jakiego sprzętu używasz?

Komputer to MacBook Pro chyba z 2008, ale przymierzam się do zakupu nowego, tylko czekam na aktualizację linii. Mam też iPada 2, ale jego nie będę wymieniał jeszcze przez jakiś czas :) Telefon to iPhone 4. Mam też jakiegoś laptopa PC, na wypadek jeśli będę koniecznie potrzebował skorzystać z Windowsa, ale przez 95% czasu służy jako podstawka pod telefon.

Jakiego software’u używasz?

Poza standardowymi, systemowymi rzeczami jak przeglądarka (Safari), kalendarz, klient pocztowy itd. uwielbiam Dropboxa i CloudApp do plików w chmurze, Transmit do FTP, Espresso do kodowania, Reeder do RSSów, Notational Velocity do notatek (zintegrowany z Simplenote) i jeszcze paru innych. No i World of Warcraft to też software ;) Z konieczności odpalam również TeamSpeaka, ale nie należę do jego fanów.

Z jakich aplikacji na smartfonie korzystasz?

Sporo z nich to odpowiedniki tych desktopowych, synchronizujące dane między sobą (Dropbox, Simplenote, CloudApp, Reeder). Oprócz tego: Facebook, Twitter i FB Messenger. Fotograficzne: Instagram (chociaż ostatnio robiłem mało zdjęć, nie wiem nawet dlaczego), Camera+, Hipstamatic. Keynote do prezentacji :) Foursquare (ale trochę mi się znudził), Flipboard, Shazam do rozpoznawania kawałków, Remote do sterowania muzyką przy pomocy telefonu. Z gier uwielbiam Cut The Rope, Blackbeard, The Harbor i… :) Sudoku. Ta emotikonka to część nazwy aplikacji :) Wygląda tragicznie, ale codziennie jest nowe, trudne sudoku do rozwiązania, pobudza umysł :)

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Zestaw strips menu z sosem majonezowo-czosnkowym, powiększony o skrzydełka hot wings i kukurydzę. Z Pepsi. Mniam.

Podobni ludzie

Wojtek Szymczyk