Robert Nawrowski

Fanatyk sprzętu Samsunga oraz Androida i videorecenzent na YouTube.

Dodano 27.08.2013. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

28-letni absolwent Politechniki Poznańskiej, pracujący w biurze projektów energetycznych w ciągu dnia. Popołudniami i wieczorami prowadzi kanał na YouTube (www.youtube.com/user/robsoniqe) poświęcony smartfonom i tabletom z Androidem. Współprowadzący portal o nowych technologiach TechWyspa (techwyspa.pl). Szczególnie zakochany w Samsungu.

Jakiego sprzętu używasz?

Czy jestem gadżeciarzem? Oczywiście! Czy fanboyem? Nie do końca, ale uwielbiam Samsunga. Łącznie ponad 20 sprzętów tego producenta w domu chyba za tym przemawia. Jeśli chodzi o smartfony to lubuję się w rodzinie Galaxy. Zarówno w serii S jak i Note. Obecnie Samsung Galaxy S 4 i Note II jednocześnie oczekuję Note 3. :) Tabletu używam głównie do oglądania YouTube wieczorami w łóżku i w czasie podróży. Towarzyszy mi Nexus 7 bez 3g. Internet udostępniam ze smartfonów. Jestem również amatorem fotografii. Posiadam Nikona D90 z kilkoma obiektywami i ukochaną lampą SB-900. Zdjęcia na ślubach już mi się znudziły. Wolę naturę. :) Po sprzedaniu stacjonarki pozostał jedynie laptop, również Samsunga – RF511. Oprócz cudnego procesora i7 nie ma on nic wspólnego z wyposażeniem z pudełka. Dołożony RAM do 8 GB i Dysk SSD od Samsunga są moim centrum dowodzenia.

Jakiego software’u używasz?

Zaczynałem w czasach kiedy królował Norton Commander. Wychowałem się na Prince of Persia. Pamiętam dyskietki we wszystkich rozmiarach i kasety magnetofonowe. Korzystam z Sony Vegas i Photoshopa. Tworzę swoją aplikację w Android Studio. Nie potrafię żyć bez przeglądarki Chrome. Windows 8 nie jest udanym produktem ale był w promocji. Póki co nie miałem bluescreena.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Przerobiłem setki aplikacji. Te najważniejsze z których korzystam to: Falcon Pro, Chrome, MyWallet, Hangout i Gmail. Uwielbiam wszystkie te preinstalowane w urządzeniach Galaxy, mimo, że dla dużej części ludzi są to zbędne bajery. Praktycznie nie gram. Nie mam czasu. Dzięki Falconowi przesiąkłem w świat Twittera. Praktycznie porzuciłem FB dla niego.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Nie będę wymyślał czegoś na siłę. Moje urządzenie marzeń już niebawem może powstać. Większy S4 z rysikiem. Tak to Note 3 będzie moim nowym królem. Brakuje mi bardziej inteligentnego S Voice w języku polskim. Smart Watch od Samsunga będzie dopełnieniem  spełnienia moich marzeń.  Nowy Ultrabook od Samsunga też by się przydał. Mam jeszcze jedno marzenie, które kiedyś zrealizuję. Mój dom będzie inteligentny i w pełni zautomatyzowany.

  • Ciekawy wywiad :D

  • kswoboda

    Robert zawsze rządzi ;)

  • Tomasz Zbiec

    Zautomatyzowany dom, super pomysł. Gorzej jak kiedyś się obrazi i Cie nie wpuści ;) Wywiad spoko tylko krótki.

  • Łukasz

    Wyjątkowo mnie irytują jego filmiki widać, że nie ma w nich ani linijki scenariusza, stałe yyy eee.