Tobiasz Magadzia

Tobiasz Magadzia

kierownik projektów, programista

Dodano 22.08.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Nazywam się Tobiasz Magadzia, zawodowo zajmuję się prowadzeniem projektów IT oraz programowaniem.  W wolnym czasie czytam książki fantasy, gram w różnego rodzaju RPG-i oraz prowadzę serwis Pod Grzechoczącymi Kośćmi gdzie jestem redaktorem naczelnym. Dodatkowo prowadzę także kilka własnych projektów – niedługo ruszam z czytalemto.pl.

Jakiego sprzętu używasz?

Zarówno w domu jak w pracy korzystam z niezawodnego HP Pavilion dv6 –  w pełni nadaje się do codziennych czynności, dodatkowo w pracy korzystam z MacBook’a – przede wszystkim do poczty oraz testowania różnych stron oraz aplikacji.

Do służbowych telefonów mam  stareńką Nokie 2680 – do samego dzwonienia spokojnie mi wystarczy. Prywatnie natomiast korzystam z Samsunga Galaxy S+ z wgranym androidem 2.3 gingerbread. Tablet – na razie brak,  ale planuje kupić :)

Do gier natomiast mam PlayStation 3 oraz Xboxa 360 – kiedyś byłem PC-towcem ale niedawno przekonałem się do konsol ze względu na brak potrzeby gonienia za updejtowaniem PC-ta :)

Jakiego software’u używasz?

Trochę tego jest :) Ale po kolei… będzie to na pewno pakiet Office (OneNote do notatek jest niezastąpiony) w przypadku Maca będzie to Open Office, ale jako klienta pocztowego używam Thunderbirda (bądź Mail na Mac’u). Przeglądając sieć korzystam z Chroma, ale zainstalowane mam wszystkie najpopularniejsze przeglądarki. Do testowania stron używam Adobe BrowserLab, oraz IE Testera. Do komunikacji Skype, GTalk oraz FB Messenger. Od czasu do czasu GG. Do zarządzania plikami niezawodnego Total Commandera,  do FTP – Winscp. Edycja grafiki to oczywiście nieśmiertelny Photoshop, a do przeglądania zdjęć IrfanView. Programuję natomiast najczęściej w NetBeans albo Notepad++.

Przy zarządzaniu projektami przydaje mi się Asana (z ciekawszych narzędzi mogę polecić jeszcze Podio i Springloops) – według mnie przydatne narzędzie – GanttProject do wykresów dla klienta.

Z jakich aplikacji na smartfonie korzystasz?

Tego już jest mniej. Do komunikacji: Skype, Messenger i GTalk. Do tego z aplikacji codziennego użytku będą to:  Gmail – dla maili prywatnych, k-9 Mail do poczty służbowej, Any.DO do zarządzania zadaniami i przypomnieniami, feedly dla codziennej dawki najnowszych wiadomości. Jakdojade.pl i mobileMP przydają mi się w komunikacji miejskiej.

Do tego zestaw aplikacji dla aplikacji społecznościowych jak: Facebook, Twitter, Foursquare czy Instagram (z G+ nie korzystam). Aplikacja bankowa, Allegro, Barcode Scanner oraz Mapy.

A dla rozrywki wszystkie możliwe Angry Birds :)

Jak wyglądałby twój wymarzony zestaw?

Oj, to trudne pytanie. Na pewno na początku będzie to Tablet – iPad2 (z opcją 3G, inaczej może być mało przydatny ;)). Do dzwonienia – Samsung Glaxy S III (nie mogę się przekonać do iPhone’a). Chociaż obie pozycje mógłbym zastąpić Google Glassem ;)

Ze sprzętu komputerowego hm… trudno mi powiedzieć mój obecny sprzęt w pełni się sprawdza :)

Z wymarzonego zestawu przychodzi mi na myśl jedynie Sony Vaio SVT1311V2E z rozszerzoną pamięcią do 8Gb oraz powiększonym dyskiem. Do tego 13” MacBook Pro.

Podobni ludzie

Joanna Kadyszewska Andrzej Puczyk Dariusz Majgier WebDeWo Szymon Motyka
  • Ciekawe, czy rzeczywiście udałoby się tablet i telefon zastąpić GGlassem… Jakoś w to wątpię… ;)