Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

Business Strategy Development Expert, Członek zarządu FBB sp. z o.o.

Dodano 28.02.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Papierek kosztował mnie 5 lat życia to chociaż tutaj to wykorzystam ;) Jestem mgr ekonomii, co nakierowało mnie na wszelkiego typu aktywności biznesowe, co z kolei połączyłem z moją pasją do nowych technologii i tak jestem tu gdzie teraz. Zajmuję się planowaniem strategicznym w spółce FBB (fbb.vc). Niezależnie rozwijam wspólnie z fajną ekipą blog technologiczny ittechblog.pl.

Projektów, mini projektów, którymi zarządzam jest mnóstwo i w zasadzie wszystkie możecie śledzić przez moje aktywności w kluczowych social mediach.

Jakiego sprzętu używasz?

Laptop a w zasadzie netbooko-ultrabook to MBA11 zarówno w domu (dock pod LCD LED 23 cale od LG, kupiony za śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę, że to nienajgorszy IPS) jak i w trasie. Każdemu teraz polecam kupować max 11-12 cali, o ile nie ma problemów ze wzrokiem. W podróży sprawdza się najlepiej, a w domu do pracy podłączany pod monitor robi za “stacjonarny” komputer.

Tablet iPad 2, chociaż nie jestem fanatykiem ;) W tym roku prawdopodobnie zmienię na coś z Androidem.

Telefon, chciałem się odzwyczaić od smartfonów, więc mam Samsung Solid E2370 (który przy 1h rozmów dziennie wytrzymuje 14 dni czuwania)… ale poległem, więc przy moim boku jest głównie SE Xperia Ray, która ma dla mnie optymalne wymiary i boleję nad tym, iż producenci smartfonów kompletnie “olali” ten segment wielkości w modelach high end. W 2011 przewinęło mi się przez ręce kilkanaście modeli na Androidzie i jakoś ten mi najbardziej przypadł do gustu.

Jakiego software’u używasz?

Jako fan nowych technologii używam w zasadzie każdego środowiska, OSX, Win 7 a z Linuxa Ubuntu.

Jeśli chodzi o same aplikacje, to staram się całkowicie migrować w chmurę, więc webmail, dokumenty, crm – wszystko przez przeglądarkę (na razie Chrome dev).

Moja praca nie wymaga żadnych specjalistycznych aplikacji, więc w zasadzie jestem uniezależniony od systemu operacyjnego.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Domyślne aplikacje od social mediów jak Fb / Twitter / G+. Do fotografii Pro HDR Camera. A resztę jak Gmail / Gtalk / Przeglądarka mam już w systemie i mi w zupełności wystarczają. Fazę instalowania dziesiątek różnych aplikacji i gier mam już za sobą ;)

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

W tym roku zainteresował mnie projekt i’m circle (do poczytania o nim na ittechblog.pl) ale w zasadzie szukam rozwinięcia koncepcji Asus Padfone / Motorola laptop dock i wykorzystanie Ubuntu for Android. Czyli w pełni mobilnego terminala, którego interfejs mogę dostosowywać do danego typu zastosowania smartfon / laptop / PC. Pewnie doczekam się odpowiednich rozwiązań w 2013 jak będzie Android 6 + Tegra 4 lub Windows 8 będzie miał już SP2 ;)