Wojtek Pietrusiewicz

Wojtek “Moridin” Pietrusiewicz

współwłaściciel iMagazine, webcolumnist

Dodano 23.04.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Wojtek. Moridin. Jak komu wygodniej. Miło mi. Pomijając mój etat informatyczny to przede wszystkim skupiam się na iMagazine oraz własnym kącie w sieci – Makowym ABC. Przy okazji uwielbiam strzelać z aparatu, raczej do krajobrazów niż do ludzi. Niestety poza bycia fanem gadżetów i estetyki w designie, jestem ogromnym fanem motoryzacji.

Jakiego sprzętu używasz?

Przede wszystkim Apple, chociaż czasami błądzę wśród innych producentów. Koniem roboczym jest iMac 27″ z i7-ką i SSD, na którym obrabiam fotografię, piszę artykuły oraz wszystkie pozostałe, mniej przyjemne czynności. Wspomaga go bardziej mobilny, nowy iPad (model WiFi, 3 gen.) oraz iPhone 4S. Potrafię też docenić dobry dźwięk i obraz, dlatego audio z iMaka filtrowane jest przez głośniki Bowers & Wilkins MM-1, a w salonie stoi Denon 4308. Nad nim wisi 58″ plazma Panasonica, a za dźwięk odpowiada komplet JBLów. Obraz HD naturalnie dostarcza PS3. Do fotografowania natomiast używam Nikona D700 w komplecie z Nikkorami 14-24 f/2.8G, 35 f/2D, 50 f/1.4G oraz Zeissem 100 f/2.

Jakiego software’u używasz?

Lista byłaby bardzo długa, więc skupię się na najważniejszych: Lightroom, Photoshop, Final Cut Pro X, iA Writer, Reeder, pakiet iLife, Pixelmator, Evernote, Twitter, Safari, CSS Edit, Forklift, Espresso … i wiele wiele więcej.

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Pozwolę sobie do tego pytania włączyć też iPada. Najważniejsze to: Tweetbot, Camera+, Hipstamatic, Flipboard, Instapaper, Reeder, Foursquare, Navigon, iA Writer … i również wiele więcej.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Skoro wymarzony, to również taki, którego jeszcze nie ma na rynku, a więc: MacBook Pro 13″ lub 15″ o wyglądzie nowego Air, ale mocy iMaka w połączeniu z 30″ Eizo z serii CG wyposażonym w porty Thunderbolt i dwoma macierzami Promise Pegasus RAID. Nie omieszkałbym również do torby włożyć nowego Nikona D4 z Nikkorem 200 f/2 oraz perełkę do streetu: Leica M9-P z Summiluxem 35mm. Nie chcę nawet zaczynać tematu o tym, co chciałbym mieć w garażu, ale weekendowa zabawka na pewno miałaby symbol GT3 RS.

Podobni ludzie

Jerzy Łabuda Patrycja Rudnicka Arlena Witt Andrzej Puczyk
  • Pff miałem lepsze zdjęcie z winem ;)