Konfiguracja przekierowania 301 i 302

Aby skonfigurować przekierowanie 301, będziesz musiał otworzyć plik konfiguracyjny swojego serwera. Plik konfiguracyjny serwera może być edytowany w celu automatycznego przekierowania określonych stron. Możesz edytować ten plik, aby ustawić przekierowanie 301 i powiedzieć swojemu serwerowi, aby na stałe przekierował jedną stronę na drugą. Po otwarciu pliku konfiguracyjnego Twojego serwera, wyszukaj „redirect” lub „redirects”. Zobaczysz długą listę przekierowań i adresów URL. Możesz dodać przekierowanie w ten sposób: Redirect 301 /oldpage.html /newpage.html To powie Twojemu serwerowi, aby wziął wszystkie żądania dla /oldpage.html i przekierował je do /newpage.html.

Jak skonfigurować przekierowanie 302

Aby skonfigurować przekierowanie 302, będziesz musiał otworzyć plik konfiguracyjny swojego serwera. Plik konfiguracyjny serwera może być edytowany w celu automatycznego przekierowania określonych stron. Możesz edytować ten plik, aby ustawić przekierowanie 302 i powiedzieć swojemu serwerowi, aby tymczasowo przekierował jedną stronę na inną. Gdy już otworzysz plik konfiguracyjny swojego serwera, wyszukaj „redirect” lub „redirects”. Zobaczysz długą listę przekierowań i adresów URL. Możesz dodać przekierowanie w ten sposób: Redirect 302 /oldpage.html /newpage.html

To powie Twojemu serwerowi, aby wziął wszystkie żądania dla /oldpage.html i przekierował je do /newpage.html. Jednak strony te zostaną przekierowane tylko tymczasowo. Kiedy edytujesz plik konfiguracyjny swojego serwera, piszesz kod po jego stronie. Oznacza to, że bezpośrednio wchodzisz w interakcję z plikami konfiguracyjnymi Twojego serwera i bezpośrednio je edytujesz. Nie jest to coś, co większość ludzi jest w stanie zrobić. Więcej o konfiguracji znajdziesz na https://sempai.pl/blog/przekierowanie-301-i-302-czym-sa-i-jaki-maja-wplyw-na-seo/.

Dlaczego ważne jest używanie prawidłowego przekierowania?

Kiedy przekierowujesz jedną stronę na inną, jesteś odpowiedzialny za powiązanie tych stron ze sobą. Możesz użyć takiego anchor text, jaki chcesz. Jeśli chcesz przekierować jedną stronę na drugą, powinieneś najpierw użyć przekierowania 301. Jest to najsilniejszy sposób na przekierowanie stron. Kiedy użyjesz przekierowania 302, będziesz łączył strony razem, ale ze znacznie słabszym anchor textem. Oznacza to, że kiedy ktoś kliknie na anchor text, może skończyć na zupełnie innej stronie.