Krzysztof Kotkowicz

Krzysztof Kotkowicz

administrator, organizator tweetupów

Dodano 01.09.2012. Profesja:

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Cześć! Nazywam się Krzysiek Kotkowicz, w sieci bardziej znany jako LANcaster. Zawodowo realizuję się jako administrator, pracując przy usłudze mającej zapewnić małoletnim użytkownikom internetu możliwość jego bezpiecznego przeglądania, oraz podejmując się mniejszych, lub większych zleceń. W wolnym czasie sporo czytam, jeżdżę na rowerze i angażuję się wraz z moją dziewczyną w organizowanie warszawskich tweetupów (spotkań użytkowników twittera). Prowadzimy także stronę http://warsaw.tweetup.pl i dopinamy pomału współpracę z innymi miastami, tak by zapewnić wszystkim chętnym przestrzeń w internecie do informowania o lokalnych spotkaniach.

Jakiego sprzętu używasz?

Do nie dawna korzystałem z pięcioletniego MacBooka, który pomału zaczął umierać. W chwili, gdy drugi MacBook w domu (należący do Małgosi) postanowił się zbuntować i przestało mu działać prawie zupełnie podświetlenie, zdecydowałem się na zmianę sprzętu na nowszy – dwuletni MacBook Pro, 8GB RAM, 240GB SSD, 320GB HDD. Z pozostałych dwóch zmontowałem Małgosi czarnobiałą hybrydę, pieszczotliwie nazywaną Krówką. Poza tym, gram na stacjonarnym komputerze, który nie jest demonem szybkości, ale radzi sobie z nowymi produkcjami.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy Tab 10.1, którego wygrałem w konkursie Play. Do dzwonienia używam Samsunga Galaxy S, oraz służbowego HTC Desire S.

Zdarza też mi się robić zdjęcia. Fotografuję amatorsko, używając Nikona P510. Muszę przyznać, że to wyjątkowo udany kompakt z super zoomem (42x). Jednakże rozważam zakup lustrzanki za jakiś czas.

Jakiego software’u używasz?

Pierwszym programem, który włączam po uruchomieniu komputera, jest terminal. Na Windowsie jest to Putty, na Macu iTerm2. Od dawna wszystkie komunikatory (poza czatem FB) uruchamiam na swoim prywatnym serwerze. Zapewnia mi to jednolite archiwum wiadomości (notabene synchronizowane z automatu do Dropboxa), oraz gwarantuje to, że wiadomości wysłane do mnie nie zginą gdzieś w internecie. Używam też Google Chrome do przeglądania internetu, Sparrow jako klienta poczty, Reedera, do czytania RSSów, iWork jako pakietu biurowego i Aperture do przechowywania i wstępnej obróbki zdjęć. Poważniejszą obróbkę robię w Photoshopie.

Z jakich aplikacji na smartfonie korzystasz?

Na tablecie i telefonach natomiast mam standardowy zestaw społecznościowy: Twitter, Facebook, Instagram, Foursqare, Google+ do tego Chrome, Foodspotting, Aldiko do czytania książek, Endomondo, oraz Aviadroid PL (program dla pilotów, którego używam jako podręcznej, superwygodnej i pełnej informacji pogodynki).

Na każdym z moich sprzętów (komputery, telefony, tablet) mam też zainstalowanego Plexa – kombajn multimedialny, umożliwiający mi streamowanie z domowego komputera multimediów gdziekolwiek bym nie był. Bardzo fajna sprawa, by oglądać seriale na tablecie lub w podróży na laptopie.

Jak wyglądałby twój wymarzony zestaw?

Mój obecny sprzęt idealnie spełnia moje wymagania, ale jeśli miałbym zaszaleć, to MacBook Pro Retina, ale dopiero gdy wyjdzie 13” model, Asus Padfone (cudowna alternatywa dla noszenia tabletu i telefonu), oraz komputer stacjonarny, który uciągnie Crysis 3 w pełnych detalach w FullHD. Nie mam dużych wymagań. ;-)

Photo: Arlena Witt

  • Cześć, masz Twittera?

    • Słyszałem, że ma Blipa. Nie wiem co to, ale jest popularne w gimnazjach.

    • Jakub Kucharski

      Podejrzewam, że to może być on: @LANcaster ;)